Skip to content Skip to footer
Alates 01/10/2025Kestvus: 9 kuni 24 kuud

Erapiloodi koolitus PPL(A) litsentsi saamiseks võimaldab täita paljude unistuse saada piloodiks. See litsents võimaldab teil lennukiga lennata kõikjal Euroopa Liidus ja võib isegi olla esimene samm elukutseliseks piloodiks saamisel! Järgnevalt soovime vastata olulisematele küsimustele, mis võivad kerkida esile huvilisel, kes soovib alustada lennukoolitusega, aga ei tea mis teda ees võib oodata. Vaata ka tutvumislennu võimalust.

Millest koosneb erapiloodi koolitus?

Erapiloodi koolitus koosneb kahest osast: teooriakoolitusest ja lennupraktikast.

Teooriakoolitus

Teooriakoolitust on võimalik valida kas;

Variant 1. kaugõppe vormis või
Variant 2. statsionaarkursus klassiõppena.

Variant 1. Kaugõppe suurim eelis on see, et alustada võib kohe ja saad ise valida millal ja kus õpetööga tegeled! See õppevorm eeldab inglise keele oskust, sest õppematerjalid on ingliskeelsed ja sooritatakse koduõppena arvutipõhise koolitusprogrammi alusel. Kaugõppe juurde kuulub siiski ka 40h kontaktõpet konsultatsioonide näol, kus materjal üle korratakse ning antakse vastused üleskerkivatele küsimustele. Konsultatsioonid on eestikeelsed.

Variant 2. Klassiõpe toimub eesti keeles ja on korraldatud loengutena meie lennukooli klassiruumis. Loengud toimuvad tavaliselt reedel, laupäeval ja pühapäeval, regulaarsusega 1-2 korda kuus. Kokku on planeeritud ühe kursuse jaoks 10 kolmepäevast sessiooni. Selle jooksul antakse kontaktõpet suurusjärgus 180 tundi. Oleme hetkel teadaolevalt ainuke Eesti lennukool, mis eestikeelset klassiõppega täiskursust erapilootidele pakub. Alustada saab umbes ühe kuu jooksul.

Teooriaõppe jooksul saab õpilane teadmisi järgmistes ainetes:

1. Lennundusalased õigusaktid ja lennuliiklusprotseduurid;
2. Inimvõimed;
3. Meteoroloogia;
4. Raadioside;
5. Lennuteooria;
6. Käitamisprotseduurid;
7. Lennuki lennutehnilised võimalused ja lennu planeerimine;
8. Üldteadmised lennukist ja mootorist;
9. Lennundusnavigatsioon.

Erapiloodi koolitus
Lennupraktika

Lennupraktika on jaotatud kolme etappi:

1. Esimene etapp on “Tutvumine lennukiga ja ettevalmistus soololendudeks”
2. Teine etapp on “Soololennud ja valmistumine soolo marsruutlennuks”
3. Kolmas etapp on “Marsruutlennud ja tutvumine instrumentaallennuga”

Lennupraktika käigus läbitakse iga lennuetapi eelselt õppekava kohased maapealsed õpped, kus räägitakse täpsemalt lendamise praktilisest küljest, sidustatakse teooriakoolituses saadud teadmised praktiliste harjutustega ja harjutatakse nö. kuivalt erinevaid protseduurilisi ja lennupraktilisi elemente. Lennuharjutuste pikkus sõltub etapist, esimeses etapis 0:45 – 1:30h, teises ja kolmandas kuni 3h harjutus.

Lennupraktika pikkuseks kursuse jooksul on vastavalt Euroopa regulatsioonidele minimaalselt 45 tundi.

Minimaalseks vanuseks kursuse alustamisel on 17 aastat. Erapiloodi õpilane peab läbima meditsiinilise komisjoni ja saama vähemalt 2. klassi tervisetõendi enne esimest soololendu. Soovitav on inglise keele oskus suhtlustasemel, sest eesti keelse raadiosidega saab lennata vaid Eesti piirides.

Teooriakoolituse jooksul tuleb läbida taustakontroll, et saada lennuvälja läbipääsu luba Tallinna Lennuväljale sisenemiseks.

Hinnad:

1. Teooriaõpe kaugõppes  – 2000 € +KM
2. Teooria klassiõppes – 3500 € +KM
3. Cessna 172 lennutunni hind on – 340 € +KM

Teooriakoolituse tasu on koolituse alustamise eelduseks ja ei ole tagastatav. Lennupraktika tasu on ettemaksuga 5 tunniste blokkide kaupa välja arvatud juhul, kui kooli juhatajaga on kokku lepitud teistsuguse maksegraafiku osas.
Teooriakoolituse tasu ei sisalda Transpordiametis sooritatavate riiklike eksamite tasu.

Kas eelnevat infot lugedes kinnistus tahtmine alustada erapiloodi loa saamiseks õpinguid või tekkis soov koolitusest ja lendamisest rohkem teada saada? Järgmine samm oleks täita allolev vorm ja valida ennast huvitav kursus. Või helistada telefonil +372 507 6573, et rohkem infot saada.

    Täida ankeet ja õpi lendama!